Art.-No. 854-25036 | HTC-15UWB-450/BK
  • 450mm.
  • available.
  • Versatile Compatibility: Designed for 19” rack-mounted equipment,
  • offering flexibility for various applications.
Request your individual offer now
Application Wall mounted boxes are used to house 19" networking equipment where space is limited or the installation is small.
organization of 19” rack-mountable equipment. Available in 6U, 9U,
12U, and 15U sizes with a 450mm depth, these enclosures are perfect
PART DESCRIPTION HTC-15UWB-450/BK
Product Group Racks and Enclosures
Short Description HTC 12U 450mm Deep 19" Wall Mounted Box
Type HTC-15UWB-450/BK
Depth (D) 450mm
Height (H) 751mm
Width (W) 530mm
Country of Origin CN
Dimensions W x H x D 530 mm x 751 mm x 450 mm