Art.-No. 401-57016 | 157-42-HW8-PO-X-BK
Colour Black (BK)
Local order number 157-42-HW8
Material Polyolefin, cross-linked (PO-X)
PART DESCRIPTION 157-42-HW8-PO-X-BK
Product Group Bottle Shapes, VG style
Type 157-42-HW8
Variant For plug
Weight/Unit 0.019kg
⌀H max b 28.0mm
⌀H min a 43mm
⌀J max b 10mm
⌀J min. a 43mm
For Object Outside Diameter 31-40 mm
HW ± 20% 2.2mm
JO ± 10% 20mm
JW ± 20% 1.0mm
JW ± 30% 1.0mm
P ± 10% 79mm
R nom 41mm
R ± 10% 42mm
S nom 20mm
T ± 20% 1.7mm
V max 3.3mm