Art.-No. 401-57034 | 157-43-HW8-PO-X-BK
Copied
  • Use in conjunction with circular grooved adaptors
  • Strengthened strain relief by usage of an additional inner lip
  • Excellent protection against environment impacts
  • Eliminates moisture ingress to harness
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Local order number 157-43-HW8
Material Polyolefin, cross-linked (PO-X)
PART DESCRIPTION 157-43-HW8-PO-X-BK
Package Content 1pc.
Package Content packed in Bag
Product Family Helashrink 150 Series, with rib
Product Group Bottle Shapes, VG style
Type 157-43-HW8
Variant For plug
Weight/Unit 0.000019kg
⌀H max b 28.0mm
⌀H min a 43mm
⌀J max b 10mm
⌀J min. a 43mm
For Object Outside Diameter 31-40 mm
HW ± 20% 2.2mm
JW ± 20% 1mm
P ± 10% 99mm
R nom 61mm
R ± 10% 61mm
S nom 20mm
T ± 20% 1.7mm
V max 3.3mm
V ± 10% 3mm