Art.-No. 157-00191 | T50SOSSB5-High-E-C-CC-PA46-GY
Copied
  • One-piece fixing ties
  • High specification materials
  • Superior design
  • Suitable for complex applications
Request your individual offer now
Colour Grey (GY)
Fixation Method Weld Stud Fixing
Identification Plate Position none
Key product features products for automatic tools
Local order number T50SOSSB5-High-E-C-C_PA46_M1
Material Polyamide 4.6 (PA46)
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50SOSSB5-High-E-C-CC-PA46-GY
Package Content 1000pcs.
Package Content packed in Bag
Product Group 1-Piece Fixing Ties for Weld, moveable
Releasable Closure (Yes/No) No
Short Description 1-Piece Fixing Tie for Weld , moveable, PA66HS, 160x4.6 grey
Tie Closure plastic pawl
Type T50SOSSB5-High-E-C-CC
Variant Outside Serrated
Weight/Unit 0.003175kg
Bundle ⌀ 1.0-35.0mm
Bundle ⌀ max. 35.0mm
Bundle ⌀ min. 1.0mm
Length (L) 167.0mm
Max Stud Length 14.2mm
Stud ⌀ 5.0 mm, M6
Width (W) 5.0mm