Art.-No. 156-01194 | T50SVCOC18-20B-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Copied
Request your individual offer now
Application These inside serrated fixing ties provide the opportunity to attach a wire
or hose to an existing harness. Offering a full 360 degrees rotation, the
wire/hose can be oriented in any direction in relation to the main harness.
Colour Black (BK)
Fixation Method Omega Clip
Identification Plate Position none
Key product features lockable, rotatable
Local order number T50SVCOC18-20B
Min.Tensile Strength 222N
PART DESCRIPTION T50SVCOC18-20B-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Package Content 250pcs.
Package Content packed in Bag
Product Group 2-piece fixing ties with pipe clip
Type T50SVCOC18-20B
Weight/Unit 0.0026kg
Attach to ⌀ 18.0 - 20.0
Bundle ⌀ 2.0-35.0mm
Bundle ⌀ max. 35.0mm
Bundle ⌀ min. 2.0mm
Length (L) 155.0mm
Thickness (T) 1.35mm
Width (W) 4.7mm