Art.-No. 157-00195 | T50ROSFT625SO-PA66HIRHSUV-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Fixation Method Fir tree for round holes
Identification Plate Position none
Local order number T50ROSFT625SO
Material Polyamide 6.6, high impact modified, heat and UV-stabilised (PA66HIRHSUV)
Min.Tensile Strength 222.4N
PART DESCRIPTION T50ROSFT625SO-PA66HIRHSUV-BK
Package Content 500pcs.
Package Content packed in Pack
Product Family With offset 12.5 and 25.0 mm
Product Group 1-piece fixing ties with fir tree, with disc, with stand-off, for round holes
Releasable Closure (Yes/No) No
Short Description 1-Piece Fixing Ties with Fir Tree and Disc, with Stand-off, for Round Holes
Type T50ROSFT625SO
UV-Stabilised Yes
Weight/Unit 0.00266kg
Bundle ⌀ 2.0-50.0mm
Bundle ⌀ max. 50.0mm
Bundle ⌀ min. 2.0mm
Disc ⌀ 19.0mm
Hole Depth 0.6mm
Hole Depth 8.25mm
Length (L) 247.2mm
Length (L2) 25.0mm
Offset Length 25.0mm
Panel Thickness 0.6 - 8.25mm
Thickness (T) 1.5mm
Width (W) 5.1mm
for Hole ⌀ (FH) 6.1 - 6.9 mm
for Panel Thickness min - max 0.6 - 8.3 mm
for Panel Thickness min - max 0 - 0.3 "
CE Certification No
CSA Certified No
ELV compliant Dir. Art. 4 (2) Yes
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +105 °C, (+105 °C for 500 h)
Operating Temperature, 1000h +160 °C
Operating Temperature, 5000h +125 °C
Operating Temperature, 500h +165 °C